اندازه گیری و نصب کتیبه

اندازه گیری و نصب کتیبه | مستر خونه

ارائه کلیه خدمات اندازه گیری و نصب کتیبه در مستر خونه

برای زیباتر نشان دادن پرده ها در تمامی مکان ها بهتر است که چوب پرده ها زیر کتیبه ها قرار بگیرند. نصاب های خبره مستر خونه با داشتن ابزارها و روش های اندازه گیری دقیق و درست، قاب ها و کتیبه ها را در مکان های مورد دلخواه شما را به درستی اندازه گیری می کنند. ما در مستر خونه در مرحله اول برای اندازه گیری و نصب کتیبه پرده، اندازه پنجره هایی که قرار است قاب و کتیبه پرده در بالای آن نصب شوند را اندازه گیری می کنیم. مستر خونه با این اطلاعات کامل بهترین اندازه گیری ها را برای شما انجام می دهد تا کتیبه ها به درستی در جای خود قرار بگیرند.

اندازه گیری قاب و کتیبه پرده در مستر خونه

همان طور که می دانید معمولاً قاب ها و کتیبه های پرده در قسمت بالایی پنجره ها نصب می شوند. این کتیبه ها تا حدودی قسمت های بالایی پرده ها را می پوشانند.  ما در مستر خونه تمام ابعاد و تمام اندازه های قاب و کتیبه پرده را به صورت دقیق اندازه گیری می کنیم.
ما در مستر خونه برای اندازه گیری قاب و کتیبه پرده ابتدا اندازه عرض پنجره را به اضافه اندازه دلخواهی که شما می خواهید محاسبه می کنیم و سپس این مقدار را اندازه می گیریم. این کار را برای بهتر نشان دادن کتیبه انجام می دهیم. برای این کار اندازه عرض قاب و کتیبه را از عرض پنجره کمی بیشتر در نظر می گیریم.

روش های نصب قاب و کتیبه پرده در مستر خونه

زمانی که برش قاب و کتیبه پرده ها به صورت کامل در مستر خونه انجام شد آن گاه به مرحله ی نصب کتیبه ها در بالای پرده های انتخابی شما می رسیم. بهتر است بدانید که قاب و کتیبه به دو روش قابل نصب می باشند البته با توجه به نحوه اندازه گیری که انجام شد در این مرحله شما هستید که تعیین کننده نحوه نصب قاب و کتیبه پرده می باشید. قاب و کتیبه ها به دو روش زیر نصب می شوند.

 1. نصب قاب و کتیبه پرده بر روی دیوار
 2. نصب قاب و کتیبه پرده بر روی سقف

مراحل نصب کتیبه در مستر خونه

 1. تعیین محل قرارگیری کتیبه
 2. وصل قلاب L به دیوار
 3. تعیین جای پیچ‌ ها روی کتیبه
 4. نصب کتیبه
 5. کشیدن پارچه
اندازه گیری و نصب کتیبه | مستر خونه

تعیین محل قرارگیری کتیبه

ما در مستر خونه برای تعیین محل قرارگیری کتیبه ابتدا ابعاد پنجره را اندازه گیری می کنیم. برای این کار ابتدا ارتفاع و عرض داخل پنجره را اندازه می گیریم و سپس از هر طرف 10 سانتی‌ متر را به این مقدار اضافه می کنیم. زمانی که اندازه گیری ها تمام شد، این مقادیر را روی کتیبه علامت‌ گذاری می کنیم. حال این علامت‌ ها برای قرار گیری چوب در جای دقیق خود می باشد.

وصل قلاب L به دیوار

زمانی که کتیبه آماده نصب شد باید محل دقیق قرار دادن آن را مشخص کنیم. البته قبلاً روی دیوار این مقادیر را علامت گذاری کرده ایم. حال قلاب L را با سوراخ کردن در سمت راست بالای قاب پنجره قرار می دهیم و سپس آن را پیچ‌ های چوبی به دیوار وصل می کنیم تا کاملاً محکم شود. این کار را برای قلاب دوم L در سمت مخالف قاب پنجره تکرار می کنیم. مطمئن می شویم که هر دو قلاب در یک سطح قرار بگیرند تا کتیبه ها هم در یک امتداد قرار بگیرند.

تعیین جای پیچ‌ ها روی کتیبه

ما در مسترخونه با استفاده از دریل، محلی که قرار است کتیبه ها روی قلاب‌ ها قرار بگیرد را سوراخ می کنیم. یکی از نکات بسیار مهم این است که محل قرارگیری قلاب‌ ها و کتیبه در یک راستا باشند.

نصب کتیبه

در نهایت ما در مستر خونه کتیبه را در بالای قلاب‌ های L قرار می دهیم و با استفاده از پیچ‌ های چوبی جای کتیبه را محکم می کنیم. حالا کتیبه شما آماده است.

کشیدن پارچه

اگر می‌خواهید روی کتیبه را با پارچه بپوشانید ما در مستر خونه این کار را برای شما انجام می دهیم. ما پارچه ای که می خواهید را در قسمت داخلی به چوب منگنه می کنیم تا منگنه دیده نشود. در این بین، مطمئن می شویم که پارچه دچار چین و چروک نشود. پارچه اضافی را در لبه پشتی جمع می کنیم و سپس آن را در داخل کتیبه چوبی منگنه می کنیم.

ابزار های مورد نیاز به هنگام نصب قاب و کتیبه پرده

ابزار های مورد نیاز در هنگام نصب قاب و کتیبه پرده را به صورت زیر بیان می کنیم.

 1. متر فلزی
 2. مته
 3. دریل
 4. چسپ 123
 5. پیچ و رول پلاک و پیچ mdf و پایه تک یا ال
 6. تیغ اره یا دستگاه برش

پیشنهاد ما به شما

ما در مستر خونه از نصاب ها و افراد متخصص استفاده می کنیم و بهترین خدمات را در زمینه های اندازه گیری و نصب کتیبه به شما ارائه می دهیم.

در صورتی که می خواهید فضای زیبایی را با پرده ها در تمام مکان ها ایجاد کنید می توانید با نصاب های مستر خونه که در زمینه اندازه گیری و نصب کتیبه بسیار ماهر می باشند، ارتباط برقرار کنید.

شما سروران گرامی می توانید جهت دریافت مشاوره و کسب اطلاعات بیشتر در مورد اندازه گیری و نصب انواع کتیبه با کارشناسان ما در مستر خونه تماس حاصل فرمایید.

از همراهی شما عزیزان سپاس گزاریم
تحریریه مستر خونه

اطلاعات تماس و آدرس مستر خونه

آدرس فروشگاه : تهران – میدان پونک – مجتمع بوستان – واحد 744 اداری

تلفن تماس : 02146015630

ضمانت اصالت کالا

(از زمان تحویل)

ارسال رایگان

(سراسر ایران)

ضمانت بازگشت 3 روز

(از زمان تحویل)

پرداخت در محل

(سراسر ایران)