پرده اتاق خواب

پرده اتاق خواب
پرده

آشنایی با نحوه انتخاب پرده اتاق خواب

هیچ وقت تاثیر یک اتاق خواب مناسب را دست کم نگیرید. اتاقتان جایی است که شما وقت خود را برای خواندن و استراحت ، شارژ مجدد و تأمل می گذرانید. بنابراین منطقی است که آنها را با یک پرده زیبا و سرویس خواب مناسب تزئین کنید.

یکی از مهم ترین فاکتورهای مهم دکوراسیون اتاق خواب پرده ها هستند که میتوانند به اتاق رنگ و جلوه بدهند.

به دلیل وجود تنوع زیاد همیشه انتخاب سخت است.

از پرده های ساده گرفته تا طرحدار، حریر تا مخمل و هزاران طرح و رنگ متفاوت. ما  در این مطلب سعی میکنیم انتخاب را برای شما آسان کنیم.

در هنگام انتخاب پرده برای اتاق خواب خود چند نکته اساسی وجود دارد که باید ابتدا به آنها فکر کنید:

اولین قدم(انتخاب رنگ مناسب) : .هنگام انتخاب رنگ و الگوهای پرده اتاق خواب ، مشخص کنید که آیا می خواهید پرده ها خودنمایی کنند یا با دکوراسیون در هم آمیخته شوند. برای یک انتخاب جسورانه ، رنگهای سیاه ، آبی ، خاکستری ، قرمز روشن ، زرد ، نارنجی ، سبز یا بنفش را انتخاب کنید. اگر می خواهید ظاهری ملایم به  اتاقتان بدهید ، رنگ های خنثی را انتخاب کنید اما مطمئن شوید که از پارچه مناسب برای کنترل نور استفاده می کنید.

پرده اتاق خواب

انتخاب طرح

برای پاسخ به این موضوع باید بقیه دکوراسیون بررسی شود. اگر وسایل استفاده شده در اتاق ساده هستند با انتخاب پارچه طرحدار برای پرده میتوانید به اتاقتان زیبایی بصری ببخشید.

استفاده از الگوهای هندسی و طرح های خاص به اتاق جلوه مدرن و در مقابل استفاده از پارچه های گلدار ظاهر کلاسیک تری به اتاق میدهند.

ولی اگر به عنوان مثال از روتختی با طرح شلوغ استفاده کردید حتما پرده ساده انتخاب کنیدپرده های طرح دار زمانی زیبا هستند که سایر عناصر اتاق خواب خود مانند تختخواب ، مبلمان ، روتختی ، فرش و دیوارپوش طرحدار نباشند.

نمونه پرده خواب

انتخاب جنس پرده

جنس پارچه ای که انتخاب میکنید نقش بسیار مهمی در ظاهر دیوار و اتاق دارد.

دو عامل مهم در انتخاب جنس پارچه نقش دارند:

1-میزان نورخورشید

نور حورشیدی که تمایل دارید وارد اتاق شود و دیگری روحیه و دکوراسیون شما. همچنین باید به ابعاد اتاق هم توجه کنید در اتاق های کوچک میتوان از پرده های سبک یا تا شو مثل زبرا  استفاده کرد که فضای کمتری اشغال کند.

2-قد پرده

برای داشتن ظاهری سنتی تر اندازه ای انتخاب کنید که پرده کمی بر روی زمین قرار گرفته است. برای داشتن ظاهری مدرن پرده باید با سطح زمین چند سانتی متر فاصله داشته باشد.

نمونه پرده اتاق خواب

عرض پرده

عرض ایده آل پرده شما به عرض قاب پنجره بستگی دارد. یکی از راه های رسیدن به عرض ایده آل اندازه گیری عرض پنجره و ضرب آن در ضریب 2 / 2.5 است. پارچه اضافی کمک می کند تا هنگام جمع شدن پرده ها ، نمای جمع شده در کناره ها به وجود بیاید.

ریل پرده

ریل پرده مناسب هم فاکتور مهمی ست که انتخاب آن اصولا بر اساس سهولت استفاده از  و تاثیر آن بر زیبایی پرده ها صورت می گیرد. ریل ها انواع مختلف دارند. ریل ساده و ریل گرد ریل های گرد در جنس های متفاوت ارایه میشوند (فلزی یا چوبی). از انواع دیگر ریل ها، ریل های اتومات هستند که به ریل آمریکایی یا سوپر هم معروفند. ریل های اتومات به دو نوع دستی و برقی تقسیم میشوند.ریل های اتومات برای باز و بستن پرده و تنظیم نور اطاق بدون احتیاج به لمس پرده از طریق نخ مقاومی که در طرفین پرده تعبیه شده مورد استفاده قرار می گیرد. شما می توانید که بر حسب نیاز ریل مناسب را انتخاب کنید

نمونه پرده اتاق خواب

استفاده از اکسسوری

استفاده هوشمندانه از اکسسوری و لوازم جانبی زیبایی اتاق شما را دو چندان می کند.مثلا برای زیبایی بیشتر اتاق میتوان از والان(دکور کنار پرده) بر روی پرده استفاده کرد.

همچنین برای پرده های کلاسیک میتوان با استفاده از گل میخ پرده به آن زیبایی بیشتری داد.

همیشه در هنگام تصمیم گیری برای دکوراسیون اتاق خود ، بهتر است که حتما توجه به پرده ها را در نظر بگیرید.

به دلیل اینکه، دکوراسیون شما هماهنگ تر خواهد بود.

اگر این مقاله در مورد نحوه انتخاب پرده را دوست داشتید و نیاز به کمک بیشتر برای تصمیم گیری نهایی هستید تیم مسترخونه اینجاست تا شما را همراهی کند.

تیم مسترخونه با داشتن بیست و دو سال سابقه فعالیت مفتخر است که در زمینه پرده، دکوراسیون داخلی و کالای خواب در خدمت شماست.

هدف ما کسب رضایت شما و پیشرفت در این مسیر است.

آدرس و اطلاعات تماس فروشگاه مستر خونه

09915180832

02146015630

آدرس: تهران – میدان پونک – مرکز تجاری بوستان – واحد 709 اداری

5/5 - (1 امتیاز)
اشتراک گذاری
نظرات کاربران

ضمانت اصالت کالا

(از زمان تحویل)

ارسال رایگان

(سراسر ایران)

ضمانت بازگشت 3 روز

(از زمان تحویل)

پرداخت در محل

(سراسر ایران)